ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | ŽUPNE OBAVIJESTI ZA VRIJEME TRAJANJA EPIDEMIJE

ŽUPNE OBAVIJESTI ZA VRIJEME TRAJANJA EPIDEMIJE
19.03.2020.
ŽUPNE OBAVIJESTI ZA VRIJEME TRAJANJA EPIDEMIJE

Dragi župljani!

Prema odredbi HBK, javne mise s narodom se do daljnjega ne održavaju. Svete mise koje su zapisane biti će i izgovorene određenog dana samo bez nazočnosti ljudi. Kada znate da se slavi misa za vaše pokojne možete u svojim domovima upaliti svijeću ili se pomoliti kao znak zajedništva i povezanosti s Gospodinom.

Bilo bi lijepo na podnevni znak zvona izmoliti molitvu „Anđeo Gospodnji“ na nakanu izbavljenja od zaraze koronavirusom za našu zemlju i za cijeli svijet.

Sukladno postojećim odredbama o prevenciji naša župska crkva bit će otvorena od 20. ožujka svakim danom od 16-18, a nedjeljom od 9-12 sati isključivo za osobnu molitvu zdravih vjernika koji su bez simptoma akutne plućne bolesti.

Nemojte se previše zadržavati i neka u prostoru crkve ne bude istovremeno više od 10 osoba. MOLIMO VAS, OVOGA SE STROGO PRIDRŽAVAJTE!!!

Kao vjernici iskažimo u ovom vremenu kušnje svoju zauzetu ljubav prema Bogu i bližnjima, poštujući gore navedeno. Sve vas pozivamo na odgovornost prema svetosti vlastitoga i tuđeg života.

Ljubi Gospodina, Boga svoga svim srcem svojim, svom dušom svojom i svim umom svojim. Ljubi bližnjega svoga, kao samoga sebe.

SVETI NIKOLA, MOLI ZA NAS!!!

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI

ponedjeljak - subota: 8:00

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00 i 19:00 sati

Prva nedjelja srpnja i kolovoza