A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 88

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 96

ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | Župna tribina u godini majčinstva

NovostiŽupna tribina u godini majčinstva
27.04.2018.
Župna tribina u godini majčinstva

Ranjeno majčinstvo

U utorak 24. travnja u dvorani Pastoralnog centra o. Ante Gabrića u Metkoviću održana je četvrta tribina u Godini majčinstva za župe Neretvanskoga dekanata pod naslovom „Ranjeno majčinstvo". Gost predavač bila je dr. Anita Strujić -Vladanović, voditeljica bračnog i obiteljskog savjetovališta Splitsko-makarske nadbiskupije. Dr. Anita je na početku iznijela nekoliko problema s kojim se susreću mladi bračni parovi, a jedan od najvećih prolema današnjeg vremena je nemogućnost imati djecu. Osobito je naglasila kako se majčinstvo može ostvariti i u obitelji bez djece. Da je to doista moguće iznijela je primjer dr. Alice von Hildebrand koja kaže “Ako nemate djecu, nipošto nemojte povjerovati da se morate odreći majčinstva, jer ono nije samo biološko već i duhovno. Postoje brojni ljudi diljem svijeta koji očajnički traže majku. Mnogi su došli k meni želeći mi reći o svojim problemima. Slušam ih. I volim ih. Kažem im vrlo malo, ali oni znaju da se brinem za njih. U tomu smislu, postala sam njihova majka.” Na kraju tribine bračni par Anita i Josip iznijeli su vlastita svjedočanstva, poteškoće i radosti zajedničkog života i poručili okupljenim sudionicima tribine da su radost bračnog darivanja i molitva najvažnije vrednote za uspješni brak.

Galerija fotografija

 

<< povratak na novosti

Župne obavijesti

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

 

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

- ostalo po dogovoru


 

 


.
Raspored svetih misa

Radnim danom 


ponedjeljak - petak: 18:00

subota: 7:30


Nedjeljom:


crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati


Borovci / Nova Sela: 9:00 sati

 

Ispovijed:


Svaki dan pola sata prije svete mise