A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 88

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 96

ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | VELIKI TJEDAN

NovostiVELIKI TJEDAN
27.03.2018.
VELIKI TJEDAN

Cvjetnica - Nedjelja Muke Gospodnje

Proslava Cvjetnice - Nedjelje muke Gospodinove svečano je proslavljena u našoj župi. Euharistijsko slavlje predvodio je župni vikar don Miroslav. Ispred škole je blagoslovio maslinove grančice uz mnoštvo prisutnih vjernika. Kao znak sjećanja na svečani Kristov ulazak u Jeruzalem upriličena je procesija od škole do crkve. U prigodnoj propovijedi don Miroslav je istaknuo kako je Isus u ono vrijeme jašući na magarcu uzišao u Jeruzalem. „Svake godine u evanđelju Cvjetne nedjelje slušamo kako je narod pozdravljao Isusa riječima Hosana! Blagoslovljen Onaj koji dolazi u ime Gospodnje! Blagoslovljeno kraljevstvo oca našega Davida koji dolazi! Hosana u visinama. Narod uzvikuje riječ „Hosana!“ – hebrejski izraz koji znači „spasi nas“- i maše palminim i maslinovim granama. Isti uzvik, iste geste i mi ponavljamo svake Cvjetne nedjelje. Netko je jednom napisao: Kada nosimo svoje maslinove i palmine grančice i kada uzvikujemo „Hosana! – Spasi nas!“ usudimo li se zamisliti što to mi uistinu želimo? Od čega želimo da nas Bog spasi?“ 


Euharistijsko slavlje uzveličao je župni mješoviti zbor i veliki broj ministranata. Na kraju euharistijskog slavlja don Miroslav je zaključio:Nije toliko važno jesmo li spremni za još jedan Uskrs. Važnije je da je Bog i ove godine spreman umrijeti za nas! .

 

Galerija fotografija

<< povratak na novosti

Župne obavijesti

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

 

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

- ostalo po dogovoru


 

 


.
Raspored svetih misa

Radnim danom 


ponedjeljak - petak: 18:00

subota: 7:30


Nedjeljom:


crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati


Borovci / Nova Sela: 9:00 sati

 

Ispovijed:


Svaki dan pola sata prije svete mise