A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 88

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 96

ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | Trodnevnica sv. Nikoli biskupu

NovostiTrodnevnica sv. Nikoli biskupu
05.12.2018.
Trodnevnica  sv. Nikoli biskupu

Druga večer trodnevnice sv. Nikoli biskupu 

Drugi dan trodnevnice predvodio je don Ratomir Vukorepa, kancelar Splitsko - makarske nadbiskupije. Govoreći o svetom Nikoli koji je imao dar vjernosti, mira i milosrđa, istaknuo je kako je danas teško ostati vjeran. „Ako se u 'olujama života' osjećamo sami i bespomoćni, to nije znak da nas je Bog napustio, možda smo mi napustili Njega, pokvario nam se kompas, umjesto da putujemo prema Njemu, mi se udaljavamo“…Isus nas danas podsjeća da je kršćanski način života, ono o čemu On govori u Evanđeljima, moguć jedino u osobnoj poniznosti i malenosti, a svi na tom planu zatajimo. Samo u poniznosti, možemo shvatiti i na pravi način primiti Božje darove, biti maleni, i u svojoj malenosti biti veliki, što je nemoguće bez odnosa s Bogom, poručio je vjernicima don Ratomir uz naglasak kako je jedino oružje koje imamo u  olujama života - molitva. 

Sveti Nikola dobro je shvatio da je svaki Božji dar usmjeren na drugoga, na bližnjega, na čovjeka u potrebi bilo koje vrste. Crkva nam nudi vrijeme došašća kako bismo barem u ovom vremenu druge darivali, napose duhovnim darovima, jer i budnost i spremnost  u kojima nam Božja Riječ u došašću govori oslikava se upravo u milosrđu i ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Koliko nam danas nedostaje ovih darova, čestitat ćemo Božić jedni drugima, ali time se možda ništa bitno na nama neće promijeniti, ostat ćemo isti, a to je isto kao da smo navečer ostavili na prozor čizmicu, al smo ujutro zaboravili u nju pogledati. Pogledamo li je milosrdnim očima primjetit ćemo da  ima darova koji čekaju da ih uzmemo i podijelimo s drugima.

Galerija fotografija

<< povratak na novosti

Župne obavijesti

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

 

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

- ostalo po dogovoru


 

 


.
Raspored svetih misa

Radnim danom 


ponedjeljak - petak: 18:00

subota: 7:30


Nedjeljom:


crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati


Borovci / Nova Sela: 9:00 sati

 

Ispovijed:


Svaki dan pola sata prije svete mise