ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | TRIDESETA NEDJELJA KROZ GODINU

TRIDESETA NEDJELJA KROZ GODINU
24.10.2020.
TRIDESETA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Savjetovavši se s epidemiolozima nadbiskup Marin Barišić uputio je pismo s novim odredbama u svezi sprječavanja širenja zaraze koronavirusom. Između ostalog naglašava obvezu nošenja zaštitnih maski, držanje razmaka, dezinfekcija ruku. Neka se za vrijeme svetih misa ne okuplja zbor i neka se preko svetih misa ne pjeva. Pjevanjem se povećava aerosol u zraku, a time se povećava i moguća transmisija virusa. S time povezano, neka se obustave i sve probe župnih zborova, kao i druga okupljanja koja u ovom trenutku nisu nužna. Kao i do sada, neka se u svetoj misi ne pruža ruka u znak davanja mira, a do daljnjega vrijedi da se sveta pričest dijeli isključivo na ruku.

2. Ponedjeljak - Nastavljamo veliku Devetnicu sv. Nikoli biskupu. Svakog ponedjeljka do blagdana sv. Nikole relikvije sv. Nikole biskupa biti će izložene na čašćenje. Sv. misa je u 18:00 sati.

3. Četvrtak - Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u 17:00, a sv. misa u 18:00 sati.

4. Svi župni vjeronauci su prema redovitom rasporedu, a probe svih zborova neće biti do daljnjega.

5. Nedjelja - Svetkovina Svih Svetih. Svete mise u Metkoviću: 9:00 i 18:00 sati, na gradskom groblju u 15:00 sati (odriješenje za pokojne), Borovci u 9:00 sati (odriješenje za pokojne) i Nova Sela u 10:30 (odriješenje za pokojne). Svete mise u Borovcima i Novim Selima biti će vani.

6. Molitva krunice svaki dan pola sata prije sv. mise.

7. Zaručnički tečaj pripreme za brak održati će se 26, 27, 28. i 29. listopada u 19:00 sati u u dvorani kod crkve sv. Franje na Kladi.

8. Ženidbeni navještaji:

DANE ĆELIĆ I JURJANA BEBIĆ, vjenčanje 31. listopada 2020., u župi Bagalović.

IVAN GALOV I ZLATA KOZINA, vjenčanje 31. listopada 2020., u župi sv. Nikole b. Metković.

U SKLADU S NOVIM ODEDBAMA SPLITSKO- MAKARSKE NADBISKUPIJE U SVEZI SPRJEČAVANJA ZARAZE KORONAVIRUSOM

PROBE DJČJEG ZBORA, ZBORA MLADIH I MJEŠOVITOG ŽUPNOG ZBORA DO DALJNJEGA SE NEĆE ODRŽAVATI KAO NI PJEVANJE NA SVETIM MISAMA

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI I NA KALENDARIMA U SVOJIM DOMOVIMA.

subota - 7:30

crkva sv. Nikole b. Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati