ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | TRIDESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU

TRIDESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU
17.11.2018.
TRIDESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Župni vjeronaci su prema redovitom rasporedu.

2. Nedjelja, Ponedjeljak, UtorakTrodnevna duhovna priprava za Blagdan Gospe od Zdravlja u Borovcima. Svaku večer u trodnevnici autobus polazi ispred crkve u 15:45, molitva krunice je u 16:30, a sv. misa u 17:00 sati.

3. Utorak - Predstavljanje knjige NERETVANSKE ŽUPE, autora fra Vjeke Vrčića, GKS u 18:00 sati.

4. Srijeda - Blagdan Gospe od Zdravlja, svečana sv. misa s procesijom u 10:00 sati. Taj dan sv. misa u Borovcima je još u 17:00 i u Metkoviću u 18:00 sati.

5. Četvrtak - Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u 17:00 sati. Namijeniti ćemo ga za sve bolesene i nemoćne. Sv. misa je u 18:00 sati. Blagdan je sv. Cecilije zaštitnice pjevača.

6. Petak - Dolaze dva svećenika iz Indije koji borave u Bengaliji gdje je djelovao o. Ante Gabrić. Oni će u 19:00 sati u dvorani Pastoralnog centra progovoriti o životu o. Ante Gabrića i posljednjim danima njegova života. Pozvani su svi župljani.

7. Nedjelja - Sv. misu u 11:00 sati predvodi svećenik iz Indije. Poslije sv. mise možete kupiti rižot. Prikupljena sredstva idu u Bengalski Maria Poli za obnovu jedne škole.

8. PROSLAVA ZAŠTITNIKA NAŠE ŽUPE SV. NIKOLE BISKUPA - Svaku večer program započinjmo u 17:30 molitvom krunice. Svete mise su u 18:00 sati.

Prvu večer trodnevnice predvodi don Pavao Banić, dekan i župnik katedrale sv. Marka - Makarska. Za vrijeme sv. mise pjeva Mješoviti katedralni zbor sv. Marka - Makarska.

Drugu večer predvodi don Ratomir Vukorepa, kancelar Splitsko-makarske nadbiskupije, a za vrijeme sv. mise pjeva župni band.

Treću večer predvodi don Lovre Šola, župnik Kaštel Starog, a za vrijeme sv. mise pjeva zbor župe Kaštel Stari. Taj dan slavimo obljetnicu posvete crkve.

Na sami blagdan sv. Nikole biskupa svečanu sv. misu s procesijom u 10:00 sati predvodi don RANK0 VIDOVIĆ, župnik župe Gospe od Otoka - Solin, a sv. misu animira župni mješoviti zbor sv. Nikole s mandolinama.

Podjela darova djeci od 5-8. razreda biti će poslije sv. mise u 10:00 sati. Večernja sv. misa i blagoslov djece je u 18:00 sati i podjela darova djeci do 4. razreda.

9. Ženidbeni navještaj:

MARIN TALAJIĆ I MARELA JURAČIĆ, vjenčanje 24. studenoga 2018., u župi Opuzen.

10. Od sprovoda pok. Nedjeljke Dodig za svete mise prikupilo se 800kn. Obitelj za potrebe župe daruje 300kn.

Obitelj se zahvaljuje svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

- ostalo po dogovoru

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati