ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | SVJETSKI DAN BRAKA 2020.

SVJETSKI DAN BRAKA 2020.
10.02.2020.
SVJETSKI DAN BRAKA 2020.

Dvadeset i troje supružnika primilo blagoslov i obnovili bračne zavijete

Svjetski dan braka u našoj župi obilježili smo svečano i ove godine. Za ovaj dan bračni parovi, njih dvadeset i troje, pripremali su se kroz cijeli tjedan koji je bio posvećen njima. Na osobit način Bogu su zahvalili za godine zajedništva bez obzira jesu li to "okrugle" obljetnice ili samo godišnjice. Mnogi od njih bili su okruženi svojom djecom i unucima. Činjenica da se ovaj dan sve više slavi diljem naše zemlje govori o tome da je to važna stvar, osobito u naše suvremeno doba kada se mnoge vrijednosti i vrednote gaze, obezvrijeđuju, a osobito vrednota braka.

U homiliji župnik don Davor između ostalog rekao je: „Danas neki izruguju brak, obitelj i vjeru, ali često za to imaju i razloga i povoda, kada kršćani ne žive vjerodostojno i autentično, kada se možda više igraju braka i obitelji nego ih istinski žive. Mnogi u brak ulaze na kršćanski način, a ne žive ga na kršćanski način, pa se bračno zajedništvo svodi na životarenje dvoje oženjenih samaca. Stoga je ova današnja proslava izvrsna prilika da vi bračni parovi iznova zahvalite Bogu što pripadate jedno drugome, da zahvalite za zajednički prijeđeni put u ljubavi i razumijevanju, da ga zamolite da ojača i osvježi bračnu ljubav kako bi s novim elanom i punim plućima živjeli svoje bračno zajedništvo u ljubavi, vjernosti i međusobnoj strpljivosti te tako bili svjedoci Božje ljubavi u svijetu, prava sol ove naše zemlje i istinsko svjetlo u svijetu u kojem živite. Naravno da će to biti teško, možda i nemoguće ako ćete se oslanjati samo na svoje snage.

Poslije homililje supružnici su držali zajedno upaljenu svijeću, primili blagoslov i prisjetili se svojih bračnih zavjeta koja su dali jedno drugome na dan vjenčanja. Ovaj svečani trenutak završio je blagoslovom. Bračni parovi za uspomenu primili su uokvirenu molitvu supružnika kao uspomenu na ovaj dan.

Nakon sv. mise zajedničko druženje nastavilo se u dvorani Pastoralnog centra.

Galerija fotografija

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

- ostalo po dogovoru

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati