ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | SEDMA VAZMENA NEDJELJA

SEDMA VAZMENA NEDJELJA
23.05.2020.
SEDMA VAZMENA NEDJELJA

1. Svete mise radnim danima su u 19:00, subotom u 7:30 sati.

2. Nedjelja - Svetkovina Pedesetnice - Duhovi, raspored sv. misa: 7:00, 9:00, 11:00, 19:00 i Borovci u 9:00 sati.

3. Nakon što su ublažene mjere za sprječavanje širenja zaraze koronavirusom otac nadbiskup ipak je dao mogućnost župnicima organizirati slavlja prvih pričesti u župama, međutim naglasio je kako još uvijek postoje određene mjere koje nas sve zajedno pozivaju, obvezuju i potiču na povećani oprez. Prije odluke o organiziranju slavlja Prve pričesti i prve ispovijedi održali smo sastanak s roditeljima te dobili njihov pisani pristanak. Djecu ćemo još kroz ovih mjesec dana pripremiti za slavlje Prve Svete Pričesti kako bi to bilo dostojanstveno i u skladu s mjerama civilne zaštite koje su još na snazi. Slavlje Prve svete pričesti bit će 21. lipnja (nedjelja) u 10:00 sati, a prva sveta ispovijed dan ranije, 20 lipnja (subota) u 10:00 sati. Susret prvopričesnika biti će odmah u ponedjeljak u 9:30 i 15:30 sati.

4. Slavlja svete Krizme za sve župe Splitsko-makarske nadbiskupije odgađajaju se za iduću godinu.

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati

Borovci / Nova Sela: 9:00 sati