A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 88

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 96

ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

NovostiPRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA
30.11.2019.
PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

Župne obavijesti

1. Danas ulazimo u tjedan koji će biti posvećen sv. Nikoli biskupu i započinje neposredna PROSLAVA PEDESETE OBLJETNICE NAŠE ŽUPE. Na sv. misi u 11:00 sati udijeliti ćemo zahvalnice nekim župljanima za djelotvornu suradnju u pastoralnom poslanju naše župne zajednice. Zahvalnice šalje otac nadbiskup povodom obilježavanja 50. obljetnice župe.

 

2. Ponedjeljak - Sv. misa je u 18:00 sati. Pobožnost s litanijama sv. Nikole biskupa odmah poslije sv. mise.

 

3. Utorak - Prva večer trodnevnice - predvodi don Darijo Čorić, župnik Kaštel Novog. Za vrijeme sv. mise pjeva mješoviti zbor iz Kaštel Novog.

 

4. Srijeda - Druga večer trodnevnice predvodi don Tomislav Bašić, upravitelj Svećeničkog doma i ekonom Bogoslovije i Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu. Za vrijeme sv. mise pjeva župni band. Poslije sv. mise tj. u 19:00 sati generalna proba svih izvođača koji sudjeluju u svečanoj akademiji.

 

5. Četvrtak - Treća večer trodnevnice predvodi don Mato Brečić, duhovnik Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu, a za vrijeme sv. mise pjeva župni zbor. Taj dan slavimo 10. obljetnicu posvete crkve. Poslije sv. mise tj. u 19:00 sati u crkvi upriličiti će se svečana akademija u čast sv. Nikole biskupa. Autor teksta akademije je dr. don Ante Mateljan, a glazbe mo. don Šime Marović.

 

6. Petak - Blagdan sv. Nikole biskupa, centralna proslava zlatnog jubileja naše župe. Svečanu sv. misu s obredom unošenja relikvije sv. Nikole biskupa i blagoslovom relikvijara u 10:00 sati predvodi mons. MARIN BARIŠIĆ, nadbiskup Splitsko - makarski i metropolit. Poslije blagoslova relikvijara slijedi svečana procesija i slavlje sv. mise. Poslije sv. mise relikvije sv. Nikole b. biti će izložene na čašćenje. Sv. misu animira župni mješoviti zbor sv. Nikole s mandolinama. Na ovoj sv. misi biti će i blagoslov djece.

Podjela darova djeci od 1-8. razreda biti će poslije sv. mise u 10:00 sati. Molimo Vas da dođete s djecom na svečanu sv. misu u 10:00 sati. Večernja sv. misa u 18:00 sati, blagoslov djece i podjela darova do 1. razreda osnovne škole.

 

7. Subota - Započinjemo sa sv. misama zornicam u 5:45 u kapeli Pastoralnog centra, a pola sata prije sv. mise biti ćemo na raspolaganju za sv. ispovjed. Za vrijeme sv. misa molit ćemo jutarnju molitvu iz Božanskog Časoslova. Kroz ovo vrijeme Došašća svojom milostinjom pomažemo župljanima koji su potrebni naše pomoći.

 

8. NedjeljaDruga nedjelja Došašća, raspored sv. misa: 7, 9, 11 i 18:00 sati, a u Borovcima proslava sv. Nikole u 9:00 sati. Naši pčelari slave sv. Ambrozija, proslaviti ćemo ga na sv. misi u 11:00h. Poslije sv. mise biti će stolovi s medom.

 

9. Ženidbeni navještaj:

ŽELJKO KOZINA I GORDANA SAVI, vjenčanje 7. prosinca 2019., u župi sv. Antuna u Puli.

 

10. Od sprovoda pok. Mirka Bebića za svete mise prikupilo se 650kn. Obitelj za potrebe crkve u Metkoviću daruje 1000kn i za Borovce 1000kn.

Obitelj se zahvaljuje svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

<< povratak na novosti

Župne obavijesti

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

 

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

- ostalo po dogovoru


 

 


.
Raspored svetih misa

Radnim danom 


ponedjeljak - petak: 18:00

subota: 7:30


Nedjeljom:


crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati


Borovci / Nova Sela: 9:00 sati

 

Ispovijed:


Svaki dan pola sata prije svete mise