A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 88

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 96

ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

NovostiPRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA
02.12.2017.
PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

Župne obavijesti

1. Večeras započinjemo S PROSLAVOM ZAŠTITNIKA NAŠE ŽUPE SV. NIKOLE BISKUPA. Program započinjmo u 17:30 molitvom krunice. Svete mise je u 18:00 sati. Sv. misu predvodi don Tomislav Ćubelić, župnik katedrale sv. Dujma u Splitu i predstojnik Ureda za pastoral obitelji, a za vrijeme sv. mise pjeva Mješoviti prvostolni zbor sv. Dujma koji će poslije sv. mise izvesti adventski oratorij „On će doći“ djelo mo. don Šime Marovića.


2. Ponedjeljak - Drugu večer predvodi don Stipe Ljubas, župnik župe Trilj i dekan Cetinskog dekanata, a za vrijeme sv. mise pjeva zbor sv. Mihovila - Trilj. 


3. Utorak - Treću večer predvodi don Jenko Bulić, profesor na KBF-u Splitu, a za vrijeme sv. mise pjeva župni band. Taj dan slavimo obljetnicu posvete crkve. 


4. Srijeda - Blagdan sv. Nikole biskupa zaštitnika naše župe, svečanu sv. misu s procesijom u 10:00 sati predvodi don IVAN ĆUBELIĆ, župnik župe sv. Mihovila - Dugopolje, a sv. misu animira župni mješoviti zbor sv. Nikole s mandolinama. 

Podjela darova djeci od 5-8. razreda biti će poslije sv. mise u 10:00 sati. Večernja sv. misa i blagoslov djece je u 18:00 sati. Sv. misu animira dječji zbor sv. Nikole. Poslije sv. mise podjela darova djeci do 4. razreda.

5. Četvrtak - Započinjemo sv. misama zornicama u 5:45 u kapeli Pastoralnog centra, a pola sata prije sv. mise biti ćemo na raspolaganju za sv. ispovjed. Započelo je vrijeme Došašća kada želimo intenzivnije živjeti svoj vjernički život kroz molitvu i djela milosrđa. Za vrijeme sv. misa molit ćemo jutarnju molitvu iz Božanskog Časoslova. Kroz ovo vrijeme Došašća svojom milostinjom pomažemo župljanima koji su potrebni naše pomoći. Pozivamo na zornice sve župljane. 

6. Nedjelja - Raspored sv. misa: 7, 9, 11 i 18:00 sati, a u Borovcima proslava sv. Nikole u 9:00 sati. Naši pčelari slave sv. Ambrozija, proslaviti ćemo ga na sv. misi u 11:00h. Poslije sv. mise biti će stolovi s medom. 

7. Izašao je novi broj „Glasa sv. Nikole“ kojega možete uzeti na izlazu iz crkve.

8. Od sprovoda pok. Matka Magzana za sv. mise prikupilo se 1700kn obitelj za potrebe crkve daruje 300kn. 

Obitelj se zahvaljuju svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

<< povratak na novosti

Župne obavijesti

Ponedjeljkom - 18:30 Probe za mandoline, mogu se prijaviti djeca od 5. razreda. 


.
Raspored svetih misa

Radnim danom 


ponedjeljak - petak: 18:00

subota: 7:30


Nedjeljom:


crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00


Borovci / Nova Sela  : 9 sati

 

Ispovijed:


Svaki dan pola sata prije svete mise