ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | PRESVETO TROJSTVO

PRESVETO TROJSTVO
06.06.2020.
PRESVETO TROJSTVO

1. Utorak, srijeda i petak - Trodnevnica sv. Antunu u Novim Selima. Molitva sv. Antunu započinje u 18:30, a sv. misa su u 19:00 sati. Autobus polazi ispred crkve svaku večer u 18:00 sati. Za vrijeme trodnevnice u Novim Selima nema sv. mise u Metkoviću.

2. Utorak i petak - probe za sve prvopričesnike u 19:00 sati u crkvi. Roditelji prvopričesnika preuzeti će haljine u četvrtak prije Prve Pričesti u 19:30.

3. Četvrtak - Blagdan Tijelova - Svetkovina Tijela i Krvi Gospodinove, sv. mise: 7, 9 i 19:00 sati. U 19:00 sati svečana sv. misa s procesijom oko crkve i blagoslovom s Presvetim Oltarskim Sakramentom. Nećemo imati tjelovsku procesiju ulicama naše župe, jer se nalazimo još uvijek u epidemiji koronavirusa i trebamo se držati uputa i preporuka nadležnih civilnih institucija.

4. Subota - Blagdan sv. Antuna - sv. misa u crkvi sv. Nikole je u 19:00 sati, a u Novim Selima u 6:00 i svečana sv. misa s procesijom u 10:00 sati. Blagoslov djece biti će poslije sv. misa u 10:00 u Novim Selima i 19:00 sati u Metkoviću. Na blagdan sv. Antuna autobus ispred crkve polazi u 9:00 sati. U našem dekanatu sv. Ante osobito se slavi u Kominu gdje je i patron župe. Program proslave imate na plakatu na oglasnoj ploči.

5. Nedjelja - Započinjemo ljetni raspored nedjeljnih sv. misa: - Metković: 7:00, 9:00, 19:00 i u Borovcima u 9:00 sati. Od nedjelje nema sv. misa u 11:00 sati.

6. „Zaručnički tečaj pripreme za brak“ održati će se 22. 23. 24. i 25. lipnja u dvorani kod crkve na KLADI. Predavanja počinju svaku večer u 19:00 sati.

7. Od sprovoda pok. Jurke Marušić za sv. mise prikupilo se 1000kn. Obitelj za potrebe župe daruje 1000kn.

Od sprovoda pok. Dragice Jerković za sv. mise prikupilo se 200kn.

Obitelji se zahvaljuju svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI

ponedjeljak - subota: 8:00

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00 i 19:00 sati

Prva nedjelja srpnja i kolovoza