ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | PETA VAZMENA NEDJELJA

PETA VAZMENA NEDJELJA
09.05.2020.
PETA VAZMENA NEDJELJA

1. Dok traju ove izvanredne okolnosti, slavit ćemo svete mise radnim danima u 8:00 i 19:00, osim subotom u 7:30 sati. Nedjeljom u 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati. Nedjeljom će jedan od nas slaviti sv. misu u kapeli pastoralnog centra a drugi u crkvi prema već napisanom rasporedu.

2. Sa svetim misama u Novim Selima a zatim i u Borovcima započinjemo 24. svibnja (nedjelja).

3. Svi koji ulaze u crkvu ili kapelu obavezno na ulazu trebaju staviti dezinfekcijsko sredstvo na ruke. U crkvi i kapeli u jednom redu mogu sjediti najviše dvije osobe i to na kraju klupe s lijeve i desne strane kako bi razmak bio dva metra. Za članove zajedničkog kućanstva nije potrebno da jedni od drugih budu odvojeni dva metra. U crkvu i kapelu se ulazi dok ima predviđenog slobodnog mjesta, a potom se preporučuje ostati vani i držati razmak od dva metra.

4. Poželjno je nositi maske na licu u crkvi a obavezno prilikom dolaska na sv. ispovijed. Za sv. ispovijed biti ćemo na raspolaganju radnim danima i nedjeljom pola sata prije sv. misa.

5. Sakramente krštenja dok traju izvanredne okolnosti obavljat ćemo subotom prije podne po dogovoru kako bi nedjeljom izbjegli gužve.

6. Od sprovoda pok. Mije Vekića za sv. mise prikupilo se 1000kn. Obitelj za crkvu sv. Nikole - Metković daruje 1000kn i za crkvu u Borovcima 1000kn.

Obitelj se zahvaljuje svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI

ponedjeljak - subota: 8:00

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00 i 19:00 sati

Prva nedjelja srpnja i kolovoza