ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | OBAVIJEST

30.12.2020.

Prikupljanje pomoći za stradale u potresu

U prostorijama pastoralnog centra Župe sv. Nikole biskupa (prizemlje) 2. siječnja 2021. u vremenu od 9-12 sati i 15-18:00 sati u suradnji s Crvenim križem i raznim udrugama organizira se prikupljanje pomoći za stanovnike Petrinje, Gline, Siska i okolnih mjesta stradalih u potresu. Preporuka Stožera civilne zaštite i Hrvatskoga crvenog križa su da prikupljamo hranu, higijenske potrepštine, zaštitnu opremu, sredstva za dezinfekciju te pelene za djecu. Molimo da se za sada ne donosi odijeća.

Sva društva Crvenoga križa na razini DNŽ imaju dogovor da trenutno prikupljamo sve te potrebne artikle te kada se steknu uvjeti da se ide s transportom. Potom će društva Crvenoga križa koja su najbliža pogođenim područjima dijeliti sve proizvode potrebitima. Još jednom ponavljamo apel Stožera civilne zaštite i Hrvatskoga crvenog križa na građane, a to je da ne idu samoinicijativno u mjesta pogođena potresom.

U SKLADU S NOVIM ODEDBAMA SPLITSKO- MAKARSKE NADBISKUPIJE U SVEZI SPRJEČAVANJA ZARAZE KORONAVIRUSOM

PROBE DJČJEG ZBORA, ZBORA MLADIH I MJEŠOVITOG ŽUPNOG ZBORA DO DALJNJEGA SE NEĆE ODRŽAVATI KAO NI PJEVANJE NA SVETIM MISAMA

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI I NA KALENDARIMA U SVOJIM DOMOVIMA.

subota - 7:30

crkva sv. Nikole b. Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati