A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 88

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 96

ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | Nova galerija - Velika subota

NovostiNova galerija - Velika subota
11.04.2010.
Nova galerija - Velika subota

Ove noći s radošću smo proslavili slavno Gospodinovo uskrsnuće. Isus je umro za naše grijehe, ali je iz smrti prešao u život te i sve nas sa sobom izvodi iz "tame u svoje divno svjetlo". Isusovo vazmeno otajstvo ujedno je otajstvo našega spasenja. Bdijenje ove noći  je raspoređeno:
služba svjetla => zajednica se okuplja oko uskrsne svijeće koja je simbol Krista, svjetla svijeta
služba riječi => čitanja nam u obliku izvještaja ili proročkih navještaja prikazuju osnovna razdoblja povijesti spasenja koja svoj vrhunac dosiže u Gospodnjem dolasku. Razmišljajmo kako Krist svakom tom razdoblju daje smisao i puninu. Molitve kojima se zaključuje svako čitanje pomažu nam da naviještenu riječ povežemo s otajstvom Krista.

krsna služba i blagoslov vode => budući daje krst sakrament kojim prelazimo iz smrti u život, najbolje je da se obavlja u vazmenoj noći. Blagoslov vode zapravo je navještaj čudesnih Božjih djela koja je Bog u povijesti spasenja izveo na vodi. Sve se može sažeti u ovu osnovnu misao: voda oslobađa i daje život. Ona je znak novoga života. Taj smo život i mi primili na krštenju kao što će ga ove noći primiti mnogi diljem svijeta.
euharistijska služba => Božji narod, nanovo krštenjem rođen, prinosi spomen-čin Gospodinu u činu zahvaljivanja i hrani se slavnim tijelom uskrslog Krista.

Više fotografija možete vidjeti u galeriji slika.

<< povratak na novosti

Župne obavijesti

 

U 50 obljetnici župe izdajemo zbornik literarno-likovnih radova u kojem sudjeluju svi župljani, bez obzira na godine starosti. 

Teme su:  

1. PEDESET GODINA VJERNOSTI BOGU I ČOVJEKU

2. NA NERETVI RASTE VJERA DIDE, BABE, OCA MOGA...

3. KAD KAŽEM ŽUPA, KAŽEM...

Natječaj traje do 15. svibnja. Najbolje radove uvrstit ćemo u zbornik. 

 


.
Raspored svetih misa

Radnim danom 


ponedjeljak - petak: 18:00

subota: 7:30


Nedjeljom:


crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00


Borovci / Nova Sela  : 9 sati

 

Ispovijed:


Svaki dan pola sata prije svete mise