ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | NEDJELJA KRISTA KRALJA

NEDJELJA KRISTA KRALJA
25.11.2018.
NEDJELJA KRISTA KRALJA

1. Župni vjeronaci su prema redovitom rasporedu.

2. Četvrtak - Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u 17:00 sati. Namjeniti ćemo ga za cijelu župnu zajednicu jer nam se bliži župni blagdan sv. Nikole. Sv. misa je u 18:00 sati.

3. Petak - U dvorani Pastoralnog centra u 19:00 sati besplatne instrukcije za djecu osnovne škole.

4. Subota - Kup Sv. Nikole - Natjecanje ministranata u stolnom tenisu, stolnom nogometu, potezanju konopa i šahu u 10:00 sati. U 14:00 sati pozivamo djecu na kićenje bora ispred crkve pod podkroviteljstvom grada Metkovića.

5. Nedjelja - Prva nedjelja Došašća. Raspored sv. misa: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Sa sv. misama zornicama započinjemo odmah poslije blagdana sv. Nikole.

6. PROSLAVA ZAŠTITNIKA NAŠE ŽUPE SV. NIKOLE BISKUPA - Svaku večer program započinjmo u 17:30 molitvom krunice. Svete mise su u 18:00 sati.

Prvu večer trodnevnice predvodi don Pavao Banić, dekan i župnik katedrale sv. Marka - Makarska. Za vrijeme sv. mise pjeva Mješoviti katedralni zbor sv. Marka - Makarska.

Drugu večer predvodi don Ratomir Vukorepa, kancelar Splitsko-makarske nadbiskupije, a za vrijeme sv. mise pjeva župni band.

Treću večer predvodi don Lovre Šola, župnik Kaštel Starog, a za vrijeme sv. mise pjeva zbor župe Kaštel Stari. Taj dan slavimo obljetnicu posvete crkve.

Na sami blagdan sv. Nikole biskupa svečanu sv. misu s procesijom u 10:00 sati predvodi don RANK0 VIDOVIĆ, župnik župe Gospe od Otoka - Solin. Tada ce biti blagoslov vozila i blagolsov djece. Sv. misu animira župni mješoviti zbor sv. Nikole s mandolinama.

Podjela darova djeci od 5-8. razreda biti će poslije sv. mise u 10:00 sati. Večernja sv. misa i blagoslov djece je u 18:00 sati i podjela darova djeci do 4. razreda.

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

- ostalo po dogovoru

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati