ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | NEDJELJA KRISTA KRALJA

NEDJELJA KRISTA KRALJA
23.11.2019.
NEDJELJA KRISTA KRALJA

1. Sa svim župni vjeronacima nastavljamo u prvom mjesecu.

2. Ponedjeljak - 8. ponedjeljak Velike Devetnice sv. Nikoli biskupu. Pobožnost započinje u 18:00 sati.

3. Utorak - Zajednička proba svih koji sudjeluju u svečanoj akademiji u 19:30.

4. Četvrtak - Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u 17:00 sati. Namijeniti ćemo ga za sve putnike i pomorce.

5. Subota - Probe za dječji zbor svi zajedno u 9:00 sati. Kup Sv. Nikole - Natjecanje ministranata u stolnom tenisu, stolnom nogometu, potezanju konopa i šahu u 10:00 sati. U 14:00 sati pozivamo djecu na kićenje bora ispred crkve pod podkroviteljstvom grada Metkovića.

6. Nedjelja 1. 12. Ulazimo u tjedan koji će biti posvećen sv. Nikoli biskupu i započinje neposredna PROSLAVA PEDESETE OBLJETNICE NAŠE ŽUPE. Sv. mise su: Metković - 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00, N. Sela u 9:00 sati. Na sv. misi u 11:00 sati udijeliti ćemo zahvalnice nekim župljanima za djelotvornu suradnju u pastoralnom poslanju naše župne zajednice. Zahvalnice šalje otac nadbiskup povodom obilježavanja 50. obljetnice župe.

7. Ponedjeljak - 2. prosinca. - završavamo Veliku Devetnicu sv. Nikoli biskupu. Sv. misa je u 18:00 sati, a pobožnost s litanijama sv. Nikole biskupa odmah poslije sv. mise.

8. Utorak - 3. prosinca. Prvu večer trodnevnice predvodi don Darijo Čorić, župnik Kaštel Novog. Za vrijeme sv. mise pjeva mješoviti zbor iz Kaštel Novog.

9. Srijeda - 4. prosinca. Drugu večer trodnevnice predvodi don Tomislav Bašić, upravitelj Svećeničkog doma i ekonom Bogoslovije i Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu. Za vrijeme sv. mise pjeva župni band.

10. Četvrtak - 5. prosinca. Treću večer trodnevnice predvodi don Mato Brečić, duhovnik Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu, a za vrijeme sv. mise pjeva župni zbor. Taj dan slavimo 10. obljetnicu posvete crkve. Poslije sv. mise tj. u 19:00 sati upriličiti će se svečana akademija u čast sv. Nikole biskupa. Autor teksta akademije je dr. don Ante Mateljan, a glazbe mo. don Šime Marović.

11. Petak - 6. prosinca. Blagdan sv. Nikole biskupa, centralna proslava zlatnog jubileja naše župe. Svečanu sv. misu s obredom unošenja relikvije sv. Nikole biskupa i blagoslovom relikvijara u 10:00 sati predvodi mons. MARIN BARIŠIĆ, nadbiskup Splitsko - makarski i metropolit. Poslije blagoslova relikvijara slijedi svečana procesija i slavlje sv. mise. Poslije nadbiskupovog blagoslova relikvije sv. Nikole b. biti će izložene na čašćenje. Sv. misu animira župni mješoviti zbor sv. Nikole s mandolinama.

Podjela darova djeci od 1-8. razreda biti će poslije sv. mise u 10:00 sati. Molimo Vas da dođete s djecom na svečanu sv. misu u 10:00 sati. Večernja sv. misa u 18:00 sati, blagoslov djece i podjela darova do 1. razreda osnovne škole.

12. Od sprovoda pok. Marije Jadreško za svete mise prikupilo se 950kn. Obitelj za potrebe crkve daruje 1000kn.

Od sprovoda pok. Ante Medaka za svete mise prikupilo se 1000kn. Obitelj za potrebe crkve u Borovcima daruje 1000kn.

Od sprovoda pok. Ivke Rastočić za svete mise prikupilo se 1650kn.

Od sprovoda pok. Mile Brečić obitelj za potrebe crkve daruje 2000kn.

Obitelji se zahvaljuju svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

- ostalo po dogovoru

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati