ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | DVADESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU

DVADESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU

Župne obavjesti

ŽUPA SV. NIKOLE B. METKOVIĆ

ŽUPNE OBAVIJESTI (9. rujna 2018.)

DVADESET I ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Svete mise radnim danima u 19:00 sati, a subotom u 7:30.

2. Četvrtak - U okviru Susreta hrvatskih katoličkih obitelji u Solinu u svim župama Splitsko makarske nadbiskupije biti će euharistijska klanjanja. Euharistijsko klanjanje je u 18:00 sati. To je ujedno prigoda ne samo da molimo za uspjeh ovog susreta nego i za trajnu duhovnu obnovu naših obitelji i župe. Pozivamo sve obitelji!

3. Petak - Humanitarni koncert na splitskoj Rivi u 20:00 sati - Obitelji za najmanje - za pomoć pri kupnji uređaja za operacijske zahvate u novorođenčadi i djece za potrebe Klinike za dječju kirurgiju KBC - a Split. Na plakatu imate donatorski broj telefona ili žiro račun akcije.

4. Subota - Probe dječjeg zbora - mlađi u 9:00 i stariji u 10:00 sati. Ministranti - mlađi u 9:00, stariji u 9:45 sati.

4. Nedjelja - TREĆI NACIONALNI SUSRET HRVATSKI KATOLIČKIH OBITELJI U SOLINU. Sv. mise ovdje su u 6:00 i 19:00 sati. Oni koji su se prijavili za Solin polazak je u 7:00 sati ispred crkve. U Solinu predprogram je u 9:00 a euharistijsko slavlje u 10:00 sati. U 12:00 sati druženje obitelji i koncert duhovne glazbe.

5. Danas poslije sv. mise molimo djecu (prvopričesnike, pripravnike za krizmu - prvi i drugi srednje škole da obavezno uzmu prijavnice za župnu katehezu, ispune ih doma i donesu što prije. Djeca ostalih razreda neka se prijave u dječji zbor ili u ministrante. Sa svim župnim vjeronaucima započinjemo 17. 9 (poned.)

6. U ovoj jubilarnoj godini, želeći izraziti zahvalnost Bogu za dar mučeništva i primjer svjedočanstva vjere i kršćanske ljubavi blaženog Stepinca te moliti za  njegovo skoro proglašenje svetim, Splitsko-makarska nadbiskupija organizira hodočašće u Zagrebačku katedralu gdje se čuvaju posmrtni ostaci blaženika. Hodočašće će biti 13. listopada (subota). Polazak je u 6:00 ujutro. Posjetiti ćemo rodno mjesto bl. Alojzija Stepinca - Krašić. Euharistijsko slavlje za hodočasnike u Zagrebačkoj katedrali u 16:00 sati. U 19:00 sati održati će se praizvedba oratorija mo. Šime Marovića na tekst dr. Ante Mateljana: Slobodan  u istini - Alojzije Stepinac mučenik. Dolazak u nedjelju u ranim jutarnjim satima. Prijave započinju od danas. Cijena hodočašća - 240kn.

7. Ženidbeni navještaji:

TOMISLAV ANTOLOVIĆ I ANDREA MANENICA, vjenčanje 14. rujna 2018., u župi sv. Nikole b. Metković.

JOSIP VOLAREVIĆ I ANA BUBALO, vjenčanje 15. rujna 2018., u župi sv. Nikole b. Metković.

8. Od sprovoda pok. Stanka Kaleba za svete mise prikupilo se 2000kn. Obitelj za potrebe župnog Caritasa daruje 1000kn i za potrebe crkve 1000kn.

Obitelj se zahvaljuje svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

Raspored župnih vjeronauka za šk. godinu 2018./2019. možete vidjeti u rubrici pastoralni rad.

Borovci / Nova Sela  : 9 sati