ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | DVADESET I ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU

DVADESET I ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU
26.09.2020.
DVADESET I ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Utorak - Blagdan Sv. Mihovila, Gabriela i Rafaela. Sv. mise su: 9:00 i 19:00 sati.

2. Četvrtak - započinje listopadska pobožnost i večernje sv. mise u 18:00 sati. Molitva krunice svaki dan pola sata prije sv. mise. Pozivamo sve župljane na zajedničku molitvu krunice. Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u 17:00, a sv. misa u 18:00 sati. Klanjanje ćemo namijeniti za nerođene i za osobe ranjene pobačajem.

3. Petak - Prvi Petak u mjesecu, sv. ispovijed je sat vremena prije sv. mise.  Susret za mlade poslije sv. Krizme u 20:00 sati. Za treći srednje taj susret ove godine je obavezan.

4. Subota - Probe dječjeg zbora - mlađi u 9:00, a stariji u 10:00 sati. Ministranti - mlađi u 9:00, stariji u 9:45 sati.

5. Nedjelja: Svete mise u 7:00, 9:00, 11:00, 18:00 i u Borovcima u 9:00 sati. Pozivamo sve roditelje ovogodišnjih pripravnika za sakrament Sv. Krizme (prvi i drugi srednje) da ostanu na kratkom susretu poslije sv. mise u 11:00 sati.

6. Započeli smo sa župnim vjeronaucima. Pripravnici za sakramenat Prve Pričesti i Krizme (prvi i drugi srednje) obvezni su dolaziti na pripravu.

7. Blagdan naše suzaštitnice Gospe od Ružarija do sada smo slavili 8. listopada, na državni praznik Dan Neovisnosti. Međutim taj praznik je ukinut pa ćemo je ubuduće slavit uvijek nedjelju poslije Ružarice. Ove godine je to 11. listopada. Nešto više o samoj proslavi blagdana Ružarice reći ćemo iduću nedjelju.

8. Ženidbeni navještaji:

BLAGO BRAJKOVIĆ I ANTONIA NIKOLIĆ, vjenčanje 2. listopada 2020., u našoj župi.

IVAN ZOVKO I VIKTORIJA VOLAREVIĆ, vjenčanje 2. listopada 2020., u našoj župi.

MATE MAREVIĆ I VIKTORIJA MARAČIĆ, vjenčanje 4. listopada u župi Domanovići.

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI

subota - 7:30

crkva sv. Nikole b. Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati