ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | DVADESET I SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU

DVADESET I SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU
03.10.2020.
DVADESET I  SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Danas poslije sv. mise u 11:00 sati kratki susret za roditelje pripravnika za Krizmu (prvi i drugi srednje).

2. Ponedjeljak - od sutra započinjemo veliku Devetnicu sv. Nikoli biskupu. Svakog ponedjeljka do blagdana sv. Nikole imati ćemo pobožnost sv. Nikoli. Pobožnost se sastoji od molitava koje se inače mole pred grobom sv. Nikole u Bariju a koje su prevedene na hrvatski jezik i čašćenju relikvija sv. Nikole biskupa koje su trajno pohranjene u našoj crkvi. Sv. misa je u 18:00 sati.

3. Utorak - Poslije večernje sv. mise u 18:30 zajedničke kratke probe za sve prvopričesnike.

4. Četvrtak - Započinje trodnevnica Gospi od Ružarija. Za vrjeme trodnevnice svaki dan ispovjedamo sat vremena prije sv. mise. Svaku večer započet ćemo s krunicom u 17:30. Prvi dan trodnevnice predstaviti će nam se ovogodišnji prvopričesnici. Za vrijeme sv. mise pjeva dječji zbor.

5. Petak - Druga večer trodnevnice, predstaviti će nam se ovogodišnji krizmanici. Za vrijeme sv. mise pjeva župni band.

6. Subota - Probe dječjeg zbora - mlađi u 9:00, a stariji u 10:00 sati. Ministranti - mlađi u 9:00, stariji u 9:45 sati. Uočnica Gospe od Ružarija. Uočnicu ćemo započeti u 17:30 sati Prvom večernjom molitvom iz Božanskog Časoslova. Sv. misa je u 18:00 sati.

7. Nedjelja - Blagdan Gospe od Ružarija, suzaštitnice naše župeSvečanu sv. misu s procesijom u 10:30 sati predvodi: dr. don Mihael Prović, predstojnik Ureda za postaral mladih Splitsko-makarske nadbiskupije. Za vrijeme sv. mise pjeva župni mješoviti zbor.Tog dana sv. mise su još u 7:00 i 18:00 sati.

8. Priloge za uređenje crkve za župni blagdan možete donijeti u župni ured. Unaprijed zahvaljujemo!

9. Ovaj tjedan župni vjeronauci su prema redovitom rasporedu osim Prvopričesnika koji će umjesto četvrtka doći u utorak poslije sv. mise.

10. Ženidbeni navještaji:

JURE BUBALO I ANTONIJA LEDUŠIĆ, vjenčanje 9. listopada 2020., u župi Bukovica.

DARIO VEKIĆ I IVANA KATAVIĆ, vjenčanje 10. listopada 2020., u našoj župi sv. Dominik Savio - Slavonski Brod.

11. Od sprovoda pok. Mate Šiljega za sv. mise prikupilo se 1650kn. Obitelj za potrebe crkve sv. Nikole - Metković daruje 5.000kn, a za crkvu u N. Selima 3.000kn.

Obitelj se zahvaljuje svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI

subota - 7:30

crkva sv. Nikole b. Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati