ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | DVADESET I SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU

DVADESET I SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU
05.10.2019.
DVADESET I SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Danas na svečanoj svetoj misi u 18:00 sati predstaviti će nam se ovogodišnji krizmanici. Za vrijeme sv. mise pjeva župni band.

2. Ponedjeljak - Uočnica Gospe od Ružarija. Uočnicu ćemo započeti u 17:30 sati Prvom večernjom molitvom iz Božanskog Časoslova. Sv. misa je u 18:00 sati, a poslije sv. mise je marijanska procesija sa svijećama i blagoslov ispred crkve. Svijeće ćete moći uzeti na ulazu u crkvu. Veliku Devetnicu sv. Nikoli biskupu nastavljamo idući ponedjeljak.

3. Utorak - Blagdan Gospe od Ružarija, suzaštitnice naše župe i državni praznik Dan neovisnosti 8. listopada. Svečanu sv. misu s procesijom u 10:30 sati predvodi: mons Jure Bogdan, vojni Ordinarij u RH. Večernja sv. misa je u 18:00 sati.

4. Četvrtak - Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u 17:00, a sv. misa u 18:00 sati.

5. Nedjelja - U ovoj 50. obljetnici učenici i učitelji OŠ don Mihovila Pavlinovića održati će prodajnu izložbu povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje ispred naše crkve. U 10:15 - blagoslov plodova zemlje. Nakon blagoslova slijedi prodaja kruha, peciva i drugih plodova zemlje i ruku naših majki i baka. Prikupljena sredstva daruju potrebitima u našoj župi.

6. Priloge za uređenje crkve za župni blagdan možete donijeti u župni ured. Unaprijed zahvaljujemo!

7. Započela je listopadska pobožnost, molitva krunice svaki dan pola sata prije sv. mise. Večernja sv. misa je u 18:00 sati. Pozivamo sve župljane na zajedničku molitvu krunice.

8. Župni vjeronauci su prema redovitom rasporedu.

9. Cjelokupni program proslave 50. obljetnice naše župe imate na plakatu na oglasnoj ploči.

10. Ženidbeni navještaji:

1. IVICA POPOVIĆ I JOSIPA VEKIĆ , vjenčanje 11. listopada 2019., u župi sv. Nikole b. Metković.

2. MATE GAŠPAR I LUCIA ANA ŠEŠELJ , vjenčanje 12. listopada 2019., u župi sv. Nikole b. Metković.

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

- ostalo po dogovoru

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati