ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU

DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU
23.09.2018.
DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Svete mise radnim danima u 19:00, a subotom u 7:30 sati. U iduću nedjelju sv. mise u 7, 9, 11:00, 19:00 i u Novim Selima u 9:00 sati.

2. Započeli smo sa župnim vjeronaucima. Pripravnici za sakramenat Prve Pričesti i Krizme (prvi i drugi srednje) obvezni su dolaziti na pripravu. Prijave traju do 1. listopada. Poslije toga datuma prijave neće više biti moguće.

3. Četvrtak - Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u 18:00, a sv. misa u 19:00 sati.

4. Subota - Blagdan sv. Mihovila, Gabriela i Rafaela, sv. mise u 9 i 19:00 sati.

5. Od 18. do 21. listopada u našem gradu održat će se volonterski projekt „72 sata bez kompromisa“ Svi koji se žele prijaviti i volontirati i na taj način pomoći mogu se prijaviti kontakt osobi koju imate na plakatu na oglasnoj ploči.

6. Ima još mjesta za hodočašće bl. Alojziju Stepincu u zagrebačku katedralu.

7. U sklopu 3. Nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji koji se prošle nedjelje održao u Solinu, Splitsko-makarska nadbiskupija je u dogovoru s Kliničkim bolničkim centrom Split, pokrenula humanitarnu akciju za pomoć pri kupnji uređaja za operacijske zahvate kod djece. Akcija traje do 1. 10. I vi se možete uljučiti u akciju i pomoći najmanjima. Nakon mise, ispre crkve se nalazi štand sa prigodnim suvenirima koje možete kupiti i tako donirati novac za ovu humanitarnu akciju. Hvala svima koji mogu sudjelovati.

8. Zaručnički tečaj pripreme za brak održati će se 8,9,10. i 11. listopada u 19:00 sati u župnoj dvorani kod crkve sv. Ilije.

9. Izašao je novi broj „GLASA SV. NIKOLE“ u kojem imate raspored bogoslužja do Došašća.

10. Ženidbeni navještaji:

ANDREJ GRBAVAC I MARIJA DRAGOVIĆ, vjenčanje 29. rujna 2018., u župi sv. Ilije pr. Metković.

JOSIP PEHAR I ANTEA RASTOČIĆ, vjenčanje 29. rujna 2018., u župi sv. Nikole b. Metković

JOSIP ŠILJEG I TEA DOKO, vjenčanje 30. rujna 2018., u župi sv. sv. Stjepana prvom. Opuzen

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

- ostalo po dogovoru

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati