A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 88

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 96

ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | DVADESET I DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU

NovostiDVADESET I DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU
01.09.2018.
DVADESET I DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU

Župne obavijesti

1. Svete mise radnim danima u 19:00 sati, a u iduću nedjelju u 7, 9, 11:00, 19:00 i u Novim Selima u 9:00 sati.  

2. Petak - Hodoćašće u Vepric uoči Male Gospe. Polazak je ispred crkve u 14:00 sati. Taj dan ovdje će biti sv. misa u 8:00 umijesto večernje sv. mise.

3. Subota - Rođenje BDM - MALA GOSPA, sv. mise su u: 9: i 19:00 sati. Probe dječjeg zbora (svi zajedno) u 10:00 sati. Minisranti će također imati svoj susret, svi zajedno, poslije jutarnje sv. mise u 10:00 sati. 

4. Nedjelja - Zaziv Duha Svetoga za početak nove školske godine i blagoslov djece na sv. misi u 11:00 sati. Pozivamo svu djecu, njihove roditelje kao i sve djelatnike škole.

5. Danas poslije sv. mise molimo djecu (prvopričesnike, pripravnike za krizmu - prvi i drugi srednje škole da obavezno uzmu prijavnice za župnu katehezu, ispune ih doma i donesu što prije. Djeca ostalih razreda neka se prijave u dječji zbor ili u ministrante.

6. U ovoj jubilarnoj godini, želeći izraziti zahvalnost Bogu za dar mučeništva i primjer svjedočanstva vjere i kršćanske ljubavi blaženog Stepinca te moliti za  njegovo skoro proglašenje svetim, Splitsko-makarska nadbiskupija organizira hodočašće u Zagrebačku katedralu gdje se čuvaju posmrtni ostaci blaženika. Hodočašće će biti 13. listopada (subota). Polazak je u 6:00 ujutro. Posjetiti ćemo rodno mjesto bl. Alojzija Stepinca - Krašić. Euharistijsko slavlje za hodočasnike u Zagrebačkoj katedrali u 16:00 sati. U 19:00 sati održati će se praizvedba oratorija mo. Šime Marovića na tekst dr. Ante Mateljana: Slobodan  u istini - Alojzije Stepinac mučenik. Dolazak u nedjelju u ranim jutarnjim satima. Prijave započinju od danas. Cijena hodočašća - 240kn. 

7. Ženidbeni navještaj:  

DOMAGOJ DOMINIKOVIĆ I MARIJA ĆORIĆ, vjenčanje 8. rujna 2018., u župi sv. Ilije pr. - Kruševo

<< povratak na novosti

Župne obavijesti

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

 

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

- ostalo po dogovoru


 

 


.
Raspored svetih misa

Radnim danom 


ponedjeljak - petak: 18:00

subota: 7:30


Nedjeljom:


crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati


Borovci / Nova Sela: 9:00 sati

 

Ispovijed:


Svaki dan pola sata prije svete mise