A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 88

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: browser

Filename: helpers/custom_helper.php

Line Number: 96

ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | Dani oca Ante Gabrića

NovostiDani oca Ante Gabrića
28.02.2018.
Dani oca Ante Gabrića

Volimo te oče Ante i sveta Majko Terezijo

Povodom teme ovogodišnje manifestacije „Dani oca Ante Gabrića u Metkoviću“ - Pet dolazaka oca Ante Gabrića u domovinu, u ponedjeljak 26. veljače u OŠ don Mihovila Pavlinovića u Metkoviću, održan je, između ostalog, i glazbeno - scenski program u predvorju škole pod naslovom - Volimo te oče Ante i sveta Majko Terezijo, koordinatorice Helene Bjeliš, prof. hrvatskog jezika, gdje su učenici prezentirali treći dolazak o. Ante Gabrića u domovinu godine 1978., nakon 50 g. njegovog misionarskog rada, te godine - u pratnji njegove suradnice, prijateljice i velike humanitarke 20.stoljeća, dobitnice Nobelove nagrade za mir - Majke Terezije.

Stigli su u Velikom tjednu, posjetili devet mjesta u osam dana, mnogo župa,gdje god su bili, okruženi mnoštvom, zračili su dobrotom i ljubavi; svetost je riječ za koju mnogi misle da se odnose na to dvije ljudi. Majka Terezija, jednom prilikom, rekla je: „Svi smo pozvani na svetost, a svetost nije nedostižna“,  misleći pri tome - kako mnogi traže savršenstvo u svemu, samo ne u onome što je važno - mali znaci pažnje,  milosrđe i briga zabližnje. 

Dobro poznatu Molitvu Majke Terezije, koju je dobro pročitati u teškoćama na koje nailazimo u komunikaciji s ljudima, recitirale su učenice 6. i 8. razreda, monolog - Božji most, učenica Leonarda Šćulac po tekstu vjeroučitelja Marinka Tošića, a igrokaz - Zajedno smo jači, izveli su  učenici Luka Dominiković, Filip Jerković i Natali Volarević, po tekstu prof. Helene Bjeliš, koja je i koordinatorica programa. Fotografije iz života Majke Terezije i oca Gabrića na video zidu priredio je vjeroučitelj  Tomislav Medak, a školski zbor uz voditeljicu s. Marijanu Cvitanović, između ostalih, pjevao je pjesme - Ovdje u tišini, Od Neretve do Bengala, Zapali svjetlo, Idi kaži cijelom svijetu i Glasnik Velikoga Kralja…

Po primjeru ovih velikana, učenici, koji su izveli ovaj program sa svojim predstavnicima, poručili su nazočnima: „Budite predani svojim ciljevima, ne zaboravite bližnje, osvrnite se i podijelite s njima  trenutke vjere i radosti življenja!“

Antonija Menalo

 

 

 

<< povratak na novosti

Župne obavijesti

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

 

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

 

- ostalo po dogovoru


 

 


.
Raspored svetih misa

Radnim danom 


ponedjeljak - petak: 18:00

subota: 7:30


Nedjeljom:


crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00 sati


Borovci / Nova Sela: 9:00 sati

 

Ispovijed:


Svaki dan pola sata prije svete mise