ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | CVJETNICA - NEDJELJA MUKE GOSPODINOVE

CVJETNICA - NEDJELJA MUKE GOSPODINOVE
26.03.2018.
CVJETNICA - NEDJELJA MUKE GOSPODINOVE

1. Veliki ponedjeljak, utorak i srijedu počinjemo ispovijedati u 17:30 u crkvi. Od 18 sati bit će izložen Presveti Oltarski Sakarament. Nađimo vremena za molitvu, jer vrijeme provedeno pred presvetim donosi velike milosti. Svete mise su u 19:00 sati.

2. Od sutra počinjemo raditi Gospodinov grob. Svoje priloge za uređenje možete donijeti u župni ured. Hvala Vam za svako sudjelovanje.

3. Na veliku srijedu u 19:30 sati neka dođu svi ovogodišnji apostoli na dogovor u crkvu.

4. VELIKI ČETVRTAK - Misa Večere Gospodnje započinje u 18 sati. Poslije sv. mise je Ura klanjanja preko koje se pjeva Gospin plač.

5. VELIKI PETAK - Obredi Velikog petka počinju u 18 sati. Taj dan je zapovjedni post i nemrs.

6. VELIKA SUBOTA - Probe dječjeg zbora svih zajedno biti će u 9:00 sati, a ministranti po dogovoru. Sveta misa u Borovcima i u Novim Selima u 20:30 sati. Misa Vazmenog bdijenja u crkvi sv. Nikole s blagoslovom ognja i uskrsne svijeće počinje u 23 sata. Na kraju svete mise je blagoslov hrane.

7. USKRS - Svete mise: Borovci - 9:00, Nova Sela u 10:00 sati. Metković - 9:00, 11:00 i 19:00. Blagoslov hrane na Uskrs je na kraju svih jutarnjih sv. misa.

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

- ostalo po dogovoru

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati