ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA - Nedjelja Dobroga Pastira

ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA - Nedjelja Dobroga Pastira
01.05.2020.
ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA - Nedjelja Dobroga Pastira

1. Ove nedjelje započinjemo sa slavljem svetih misa s vjernicima. Zahvalimo Bogu na ovom daru i dalje budimo odgovorni.

2. Dok traju ove izvanredne okolnosti, da bi se spriječilo veće ukupljanje ljudi na jednom mjestu, svete mise slavit ćemo u nešto drugačijem rasporedu jer imamo mogućnost za to. Radnim danima u 8:00 i 19:00 sati u crkvi, osim subotom u 7:30 sati. Nedjeljom u 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati. Nedjeljom će jedan od nas slaviti sv. misu u kapeli pastoralnog centra a drugi u crkvi prema već napisanom rasporedu.

3. Sa svetim misama u Novim Selima a zatim i u Borovcima započinjemo 24. svibnja (nedjelja).

4. Svi koji ulaze u crkvu ili kapelu obavezno na ulazu trebaju staviti dezinfekcijsko sredstvo na ruke. U crkvi i kapeli u jednom redu mogu sjediti najviše dvije osobe i to na kraju klupe s lijeve i desne strane kako bi razmak bio dva metra. Za članove zajedničkog kućanstva nije potrebno da jedni od drugih budu odvojeni dva metra. U crkvu i kapelu se ulazi dok ima predviđenog slobodnog mjesta, a potom se preporučuje ostati vani i držati razmak od dva metra.

5. Prema odredbama biskupa Splitske metropolije sve pobožnosti ne mogu biti neposredno prije niti neposredno nakon svete mise.

6. Poželjno je nositi maske na licu a obavezno prilikom dolaska na sv. ispovijed. Za sv. ispovijed biti ćemo na raspolaganju radnim danima i nedjeljom pola sata prije sv. misa.

7. Ako dođe do promjene postojeće situacije bit ćete obaviješteni na vrijeme!

POŠTUJMO PRAVILA I ODREDBE JER MNOGO OVISI O NAMA!!!

ZA VRIJEME PANDEMIJE ZA SVA PITANJA SMO  DOSTUPNI ISKLJUČIVO NA MOBILNIM TELEFONIMA KOJE IMATE NA ŽUPNOJ WEB STRANICI

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati

Borovci / Nova Sela: 9:00 sati