ŽUPA SV. NIKOLE B. - METKOVIĆ | Novosti | ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU

ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU
28.01.2018.
ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Sv. mise radnim danom slavimo u 18:00 sati a subotom u 7:30 u kapeli pastoralnog centra.

2. Župni vjeronauci su prema redovitom rasporedu.

3. Srijeda - Pobožnost sv. Josipu. Pozivamo svake srijede sve obitelji na pobožnost jer se nalazimo u godini kada se pripremao sa NACIONALNI SUSRET HRVATSKIH KATOLIČKIH OBITELJI U SOLINU.

4. Četvrtak - Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u 17:00 sati. Sv. misa u 18:00 sati.

5. Petak - Blagdan Svijećnice - svete mise i blagoslov svijeća: 9 i 18:00 sati. Svijeće ćete moći uzeti na ulazu u crkvu. Taj dan u našoj katedrali nadbiskup će predvoditi Službu svijetla i sv. misu. Svi svećenici će preuzeti velike svijeće koje će donijeti u svoje župe. Ta svijeća će nam biti znak i poticaj da svake nedjelje molimo za naše obitelji kao i Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji u Splitu i Solinu.

Prvi petak - ispovjed prije sv. misa. Duhovna obnova za mlade u 20:00 sati.

6. Subota - Sv. Blaž, sv. misa i obred grličanja u 7:30.

7. Nedjelja - Sv. mise: 7:00, 9:00, 11:00, 18:00, Borovci - 9:00 i obred grličanja.

8. Zaručnički tečaj pripreme za brak održati će se 5., 6., 7. i 8. veljače u 19:00 sati u župnoj dvorani kod crkve sv. Ilije. Prijava za zaručnički tečaj obavlja se prvu večer predavanja. Svi koj se namjeravaju vjenčati ove godine u ovoj župi trebaju se javiti što prije kako bi upisali termine.

9. Od sprovoda pok. Mateja Musulina prikupilo se 300 kn za svete mise. Obitelj se zahvaljuje svima koji su im bili blizu svojim molitvama u njihovoj žalosti.

UREDOVNO VRIJEME

(od 1. rujna do 1. lipnja)

PONEDJELJAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

ČETVRTAK

(9:00-11:00 i pola sata poslije večernje mise.)

- ostalo po dogovoru

crkva sv. Nikole, Metković: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00 sati